Dowiedz się więcej

Często zadawane pytania

Potrzebujesz pomocy? Zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań i uzyskaj odpowiedzi na najczęstsze problemy.

Wybór rodzaju bramy zależy najczęściej od warunków wokół podjazdu oraz kształtu docelowej posesji.

Pochylenie terenu lub zbytnia bliskość drogi i chodnika może blokować odpowiednie otwarcie bramy skrzydłowej, a nawet stwarzać zagrożenie dla ruchu kołowego i pieszego. W takim wypadku musimy wybrać bramę samonośną, która nie utrudni ruchu wokół podjazdu.

Brama przesuwna również ma swoje wymagania co do miejsca montażu. Aby można było ją prawidłowo zamontować, potrzebujemy dość szerokiego frontu posesji w celu chowania ramienia bramy wzdłuż ogrodzenia.

Mimo wszystko, nasi eksperci zalecają wybór bram przesuwnych, ponieważ oszczędność miejsca którą gwarantują w porównaniu do bram skrzydłowych jest nieoceniona.

Dobór odpowiedniej bramy nie zawsze jest prostym zadaniem, dlatego proponujemy usługi naszych doświadczonych doradców. Razem wybierzemy bramę odpowiednią do twoich potrzeb.

Ogrodzenie z siatki i ogrodzenie panelowe to najpopularniejsze rozwiązania grodzeniowe ze względu na niski koszt oraz szybki i łatwy montaż.

Ogrodzenie panelowe jest jednak o wiele wytrzymalsze od siatki, która relatywnie szybko poddaje się rdzy przez tarcie w punktach łączących. Nawet pokrycie siatki izolacją PCV nie zapewni ochrony na takim poziomie jak stosowanie bezkonkurencyjnej powłoki DUPLEX na ogrodzeniach panelowych.

Dzięki swojej sztywności, przęsła są o wiele bardziej trwałe i solidne, podczas gdy siatka może łatwo ulec znacznemu uszkodzeniu po przerwaniu.

Montaż ogrodzenia panelowego również jest łatwiejszy, wystarczy zamówić gotowe przęsła o określonym wymiarze, a ich montażem może zająć się nawet jedna osoba. Z drugiej strony przy upinaniu siatki do drutów potrzeba współpracy min. dwóch osób.

Przy wyborze ogrodzenia warto rozważyć także zmysł estetyczny. Wiele osób uważa ogrodzenia przęsłowe za bardziej eleganckie od siatki. Dodatkowo, przęsła dostępne są w wielu różnych stylach, więc o wiele łatwiej będzie dopasować je do posesji.

Największą przewagą siatki nad grodzeniem przęsłowym jest jej niższa cena, dlatego jest ona dobrym wyborem w przypadku projektów z ograniczonym budżetem lub bardzo długich ogrodzeń.

Jeżeli dalej masz problem z podjęciem decyzji, nasi doradcy w DEMIT chętnie pomogą dobrać odpowiednie rozwiązanie do Twojego projektu. Skontaktuj się z nami i skorzystaj z pomocy specjalistów.

Szlabany i ogrodzenia z napędami skutecznie ograniczają wjazd osób nieupoważnionych. Istnieją jednak nagłe przypadki, w których pewien pojazd musi szybko dostać się za szlaban lub bramę.

Do kontroli niespodziewanych przejazdów możemy zatrudnić administratorów obiektu. Jest to jednak bardzo kosztowny sposób i nie nadaje się do prywatnych posesji.

Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie specjalnych pilotów o podwyższonym priorytecie. Kierowca pojazdu posiadający takie piloty będzie mógł wjechać za szlaban lub bramę nawet w nocy, gdy administratorzy obiektu zablokowali zwykłe wjazdy. Niestety, takie rozwiązanie nie nadaje się do obsługi pojazdów uprzywilejowanych.

Najlepszym rozwiązaniem zalecanym przez DEMIT jest rozszerzenie automatyki o moduł awaryjnego otwierania przejazdu dla służb uprzywilejowanych. Montowany dodatkowo moduł SOS nasłuchuje i rozpoznaje sygnały dźwiękowe nadjeżdżających pojazdów, a po sprawdzeniu modulacji sygnału automatycznie otwiera przejazd dla służb. Zwykle w takich rozwiązaniach istnieje również opcja awaryjnego otwarcia przejazdu poprzez ciągły sygnał akustyczny np. klakson.

Temat niespodziewanego otwierania szlabanu lub bramy jest niezwykle istotny, ponieważ skutkiem nieudzielenia przejazdu awaryjnego może być nawet utrata życia. W DEMIT poważnie podchodzimy do tematu i pomagamy wybrać rozwiązania przygotowane na każdą okoliczność. Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów i nie martw się o problemy z nagłymi przejazdami.

– Przed kupnem pilota zastanów się, czy warto oszczędzać na zamiennikach. Niższa cena i mniejsze gabaryty pilota to często gorsze osiągi i słabsze komponenty. Metalowa obudowa pilota również może pogorszyć zasięg.
– Wybieraj piloty z częstotliwością 868 MHz, które oferują większy zasięg działania kosztem mniejszej odporności na zakłócenia.
– Sprawdź otoczenie – ogrodzenia i siatki z metalu, szyby samochodowe pokryte folią, grube ściany czy urządzenia wysyłające fale radiowe także mogą pogorszyć pracę pilotów. Postarajmy się w miarę możliwości usunąć potencjalne przeszkody.
– Sprawdź pogodę. Zasięg pilotów w porze jesienno-zimowej naturalnie się zmniejsza. Mimo to warto sprawdzić czy czujnik bramy nie został zasypany śniegiem lub liśćmi.
– Sprawdź stan baterii. Stare i zużyte baterie z pewnością ograniczą zasięg pilota.
– Ostatecznie rozważ wyposażenie radioodbiornika w zewnętrzną antenę. W jej montażu pomoże Ci firma DEMIT.

Najczęściej każdy producent wgrywa własne kodowanie do swoich pilotów, dlatego domyślnie piloty i automatyka różnych producentów nie będą współpracować.

Jeżeli jednak zależy nam na obsłudze napędów lub bram za pomocą pilotów od innego producenta, można w tym celu zainstalować dodatkowy radioodbiornik do naszego urządzenia, które chcemy sparować z pilotem.

Dzięki takiej operacji, piloty jednego producenta staną się kompatybilne z automatyką innego producenta. Montaż radioodbiornika wymaga specjalistycznej wiedzy, dlatego nie ryzykuj i zamów usługi doświadczonych monterów z DEMIT. Dobierzemy odpowiednie akcesoria do twoich wymagań i upewnimy się, że nie będziesz już musiał nosić przy sobie wielu pilotów na raz.

Poniżej znajdziesz listę najpopularniejszych zestawów oraz domyślną liczbę obsługiwanych przez te zestawy pilotów.

Zestawy do bram skrzydłowych:
NICE:

– NICE WINGO2024 ERA FLOR – pamięć do 100 pilotów.
– NICE WINGO3524 ERA FLOR – pamięć do 100 pilotów.
– NICE HOPPBDKCE – pamięć do 1024 pilotów.
BFT:
– BFT PHOBOS BT KIT A25/A40 – pamięć do 63 pilotów.
– BFT ATHOS AC KIT A25/A40 – pamięć do 63 pilotów.
FAAC:
– FAAC Zestaw startowy ALFA – 414 – pamięć do 250 pilotów.
– FAAC Zestaw 414 (455D) – pamięć do 250 pilotów.
– FAAC Zestaw 414 LONG (455D) – pamięć do 250 pilotów.

Zestawy do bram przesuwnych:
NICE:

– NICE ROBUS400 ERA FLOR – pamięć do 1024 pilotów.
– NICE ROBUS600 ERA FLOR – pamięć do 1024 pilotów.
– NICE ROX600 ERA FLOR na 433 MHz – pamięć do 1024 pilotów.
– NICE ROAD400 ERA FLOR na 433 MHz – pamięć do 150 pilotów.
BFT:
– BFT DEMIOS BT A400 KIT/BT A600 KIT – pamięć do 63 pilotów.
– BFT DEIMOS ULTRA BT A400 KIT/ ULTRA BT A600 KIT – pamięć do 63 pilotów.
FAAC:
– FAAC Zestaw startowy DELTA 2 – 740 – pamięć do 250 pilotów.
– FAAC Zestaw startowy DELTA 3 – 741 – pamięć do 250 pilotów.

Zestawy do bram garażowych:
NICE:

– NICE SHEL60 ERA FLOR na 433 MHz – pamięć do 150 pilotów.
BFT:
– BFT TIZIANO 31 KIT/32 KIT – pamięć do 10 pilotów.
– BFT TIZIANO 261 KIT/362 KIT – pamięć do 10 pilotów.
FAAC:
– FAAC Zestaw D600/D1000 – pamięć do 250 pilotów.
– FAAC Zestaw D700HS – pamięć do 250 pilotów.

To tylko niektóre z oferowanych przez nas zestawów. Jeśli nie ma twojego zestawu na powyższej liście, napisz do nas.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Skontaktuj się z nami